20 znaků, že je váš organismu překyselený & jak ho rychle alkalizovat

20 znaků, že je váš organismu překyselený & jak ho rychle alkalizovat

z healthylifehouse.com

Úroveň kyselosti/zásaditosti působí na každý náš orgán – na naše plíce, kosti, mozek, játra, ledviny, žaludek, střeva a kůži. Sečteno a podtrženo, když budete mít příliš kyselé prostředí v těle, nebudete se cítit moc skvěle.

Když se tělo dostane do stavu acidózy, vzniká v něm ideální prostředí pro vznik nemocí. Naproti tomu tělo, které si dlouhodobě uchovává výchozí stav mírné zásaditosti, bude odolávat zánětu, což je jeden z hlavních spouštěčů skoro každé nemoci.

Dlouholetá konzumace běžné americké stravy vede k tomu, že je vnitřní prostředí těla kyselé prakticky neustále. Z tohoto důvodu musí z důležitých orgánů a kostí ustavičně odebírat minerály, jimiž redukuje účinky kyselin a zbavuje se jich. To proto je dnes tak rozšířená osteoporóza – z vašich kostí se vyplavují cenné minerály, které pak na svém místě chybí (hlavně vápník, ale i sůl, hořčík a draslík). Když se zásoby minerálů silně ztenčí, ale tělo je stále kyselé, stává se situace neudržitelnou. Právě tehdy vznikají těžké nemoci, jako je rakovina.

Mnoho zrnin, mléčných výrobků, sojových výrobků a mas působí kyselinotvorně. Extrémně kyselinotvorná je káva, alkohol, bílý cukr a jeho náhražky a oleje získávané z GM plodin (a GM plodiny celkově). Když jíme (cokoliv takového!), vznikají při metabolismu potravy kyselé odpady. Ty se musejí buď z těla vyloučit, nebo se musejí aspoň zneutralizovat jejich účinky. A zde nastupují zásadotvorné potraviny, které skutečně neutralizují účinky nezdravého jídla.

Tak pojďme na to – tady je 20 znaků, které ukazují, že ve vašem těle vládne příliš kyselé prostředí:
— Zahleněnost
— Přetrvávající kašel
— Bolest na hrudi
— Dlouhodobá únava
— Problémy s vedlejšími nosními dutinami
— Osteoporóza
— Neurodegenerativní nemoci jako Alzheimerova a Parkinsonova choroba, demence
— Snížená schopnost jasně myslet
— Poškození kardiovaskulárního systému z důvodu ukládání kyselého plaku a s tím související zvýšené riziko srdeční či cévní mozkové příhody
— Infekce močového měchýře a ledvin
— Zhoršená imunita
— Kožní problémy jako ekzémy, akné, vyrážky a dermatitidy různého druhu
— Zažívací problémy: nadýmání, špatné trávení, reflux žaludečního obsahu, plynatost
— Kvasinkové infekce
— Tloustnutí, obezita
— Diabetes
— Alergie
— Ischias, ztuhlost krku
— Zubní kazy a citlivé dásně
— Bolavé či neohebné klouby, bolesti svalů

Proč si ale tělo pH prostě neupraví samo?

Ono to samozřejmě dělá, ale vždycky to něco stojí. Kromě žaludku vládne ve všech orgánech a tkáních těla zásadité prostředí. Když je vnitřní prostředí organismu příliš kyselé, stáhne si tělo alkalizující složky z různých tkání (například z trávicích enzymů tenkého střeva nebo z kostí), kde pak vzniká nerovnováha. Tělo si tedy samo udržuje správné pH, ale za určitou cenu.

Jak přesně „zásadovat“ tělo?

Bude to chtít změnu stravy a nějaké úpravy životního stylu. Je to jen na vás, s tím si tělo samo neporadí.

Tady je několik tipů, jak můžete snížit kyselost svého organismu:
1. Pijte každý den spoustu čištěné vody (nejlepší je ze studánky). Takto se budou z těla toxické odpady vymývat rychleji.

  1. Vyřaďte z jídelníčku výše zmíněné kyselinotvorné potraviny. Nemusíte se vyhýbat všem, ale jezte je v minimální míře jen párkrát týdně. Silně kyselinotvorné jsou např. běžné limonády, popcorn, mléčné výrobky, sladké pečivo, alkohol, káva, bílý ocet, sladidla, maso, výrobky z pšenice, vejce, ryby, sója a mořské plody.
  2. Jezte více listové zeleniny – zelené lupení je nesmírně zásadotvorné! Dělejte si smoothie, saláty, zelené šťávy, cokoliv!
  3. Na pH vašeho těla působí i emoce. Hněv, strach, nevraživost a žárlivost podporují kyselost tělních tekutin. Meditujte nebo se věnujte józe, to vám pomůže zbavit se stresu.
  4. Vyhýbejte se genově modifikovaným plodinám.
  5. Zvyšte svůj příjem zásadotvorných potravin. Na prvním místě je zelenina a ovoce, druhé nejlepší jsou ořechy, semínka a luštěniny.
  6. I pití citronové vody může pomoci k rovnováze kyselin a zásad!

Pečujte o sebe a své tělo, věnujte tomu ten čas. On se vám bohatě vrátí a vy budete plní energie a elánu jeden každý den!

Pokud nemáte možnost , nebo chuť změnit jídelníček, můžete si pomoci těmito superpotravinami

 

Zdroj

  • Stav přihlášení