Mnohé děti po očkování běžnými vakcínami pro děti mají různé vedlejší účinky.
Ty závažné jsou sice méně časté, ale téměř každé dítě pociťuje jistou míru nepohodlí jako je bolest či zarudnutí v místě vpichu, případně neklid nebo mírně zvýšená teplota.
V těchto případech dětští lékaři doporučují zmírňovat tyto příznaky podáváním léků proti bolesti.
Nejčastěji doporučeným lékem je paracetamol a to ve formě buď sirupu pro menší děti, nebo klasické tablety pro starší děti.
Je však bezpečný? Pojďme se na to blíže podívat.
rizika paracetamolu
Paracetamol je sám o sobě velmi oblíbeným lékem u dětí i dospělých a obecně se považuje za bezpečný.
Má však několik vážná rizika.
Tento lék je totiž extrémně toxický pro játra a při předávkování hrozí i dospělému člověku smrt v důsledku jejího akutního selhání.
Dokonce, množství pobytů na jednotkách intenzivní péče je způsobovaných právě neuváženým užíváním paracetamolu.
Jen v USA se odhaduje, že je příčinou více než 80 tisíc hospitalizaci a 500 úmrtí ročně.
Paracetamol a očkování
Překvapivě, běžným zvykem v rámci zdravotní péče je, že na nepříjemné projevy po očkování se doporučuje užívat paracetamol.
Jde však o velkou nedbalost a nezodpovědnost.
Totiž, právě v době, kdy je dětský imunitní systém pod náporem toxinů z vakcín, paracetamol sice docílí snížení bolesti nebo horečky, ale zároveň utlumí imunitní systém a zvýší zátěž jater.
Játra tehdy nedokáže z těla účinně odstraňovat toxické látky a také se v ní zastaví produkce glutathionu – nejdůležitějšího antioxidantu v organismu.
Glutathion je natolik silný antioxidant, že dokáže dokonce recyklovat i ostatní antioxidanty. Když se dostatečně utlumí jeho produkce, celý imunitní systém zkolabuje.
Americký úřad pro kontrolu léčiv a potravin FDA doporučuje lékařům, aby v těchto případech nepředepisovali žádné léky obsahující paracetamol vyšším než 325 mg.
Toto doporučení se ale týká pouze léků na předpis. Běžný paracetamol se však dá koupit i bez předpisu a tak si ho rodiče volně kupují a podávají dětem, aby s ním snižovaly „horečku po očkování“.
Častým problémem léků a sirupů s obsahem paracetamolu je ten, že pokud dojde k výrobní chybě, mohou obsahovat vyšší množství účinné látky, než je uvedeno na obalu.
Případ dítěte, které po užití paracetamolu zemřelo
Jeden takový tragický případ se nedávno odehrál v USA. Malý Tracen se narodil s nedostatečně vyvinutým tlustým střevem.
Hned po narození proto musel podstoupit operaci.
Kromě toho mu v rámci běžného očkovacího kalendáře byla také podána vakcína proti hepatitidě B, která se v některých zemích podává hned po narození.
Jeho játra byla z operace a očkování natolik zatížena, že selhala a chlapec na následky toho zemřel.
Paracetamol a autismus
Byly provedeny několik studií, které potvrdily, že vystavení dětského těla hliníku, thiomersalu (konzervační látka ve vakcínách obsahující rtuť), formaldehydu a dalších toxických látek ve vakcínách v kombinaci s paracetamolem je přímo pozvánkou pro tragédii.
Hrozí tehdy vznik onemocnění z autistického spektra, případně plně rozvinutý autismus. V ojedinělých případech dokonce i smrt.
Studie, které tyto souvislosti potvrzují můžete najít v části cizojazyčných článků, kde jsou uvedeny zdroje, například ZDE nebo ZDE .
závěr
Naše stránka je toho názoru, že rizika očkování obecně jsou vyšší než jeho možné přínosy. Proto očkování jako takové nedoporučujeme.
Pokud se však přece jen rozhodnete vaše dítě dát očkovat, pak se ujistěte ve dvou věcech.
Za prvé , že je vaše dítě před očkováním zcela zdravé. I slabé soplíky jsou důvodem pro odložení očkování. Nedejte se do něj lékařem tlačit.
Za druhé , že pokud se u dítěte vyskytnou nějaké vedlejší účinky z očkování, tak dobře zvažte zda mu podáte paracetamol nebo jiné chemické léky.
Spíše se snažte jeho nepohodlí zmírnit jinými prostředky, jako například podáváním vitamínu C, obklady, případně přírodními látkami na zmírňování horečky a bolestí.
Zpracoval: Badatel.net