Ukázka ze spisu léčitele

UKÁZKA ZE SPISU LÉČITELE

Můžete si udělat diagnózu sami, hned budete vědět, od čeho máte tu kterou nemoc a co máte léčit. (Anebo ne?) 

S různými pověrami jste se jistě už mnohokrát setkali, jako třeba že večer nemají děti chodit ven, protože by je sebrala klekánice.

 • Nebo že migrénové bolesti hlavy  jsou od špatné krční páteře.

Nebo také že s poctivostí nejdál dojdeš. U nás? Pche.

Jedna hloupost vetší než druhá, ale tu prostřední pověru roztrušuje jak obecný lid, tak i lidé od medicíny, a ještě tomu věří.

Nikdo už ale není ochoten vysvětlit fakt, že migrénu má i člověk se zdravou krční páteří, tedy že ani rentgenem nebyly zjištěny žádné změny. Anebo, to je také šaráda, jak to, že existují i tací, kteří mají prokazatelně defekty na páteři, (dnes je jich mnoho), a přitom je hlava nebolí.

Takže vám uvedu několik případů:

 • Kuří oka nejsou od malých bot, mívají je totiž i lidé s kvalitní obuví nebo chodící v sandálech či bosky.

Jsou od problémů s močovými cestami.

Rýmy jsou zaviněné stejným problémem, tedy močovými cestami, není to proto, že se nenosí šála.

 • Křečové žíly nejsou „žilním“ problémem. To jenom na žílách v určitých místech se demonstrují problémy jiných orgánů, nejčastěji jater, ledvin a močového měchýře.

Křečových žil se nezbavíte odoperováním, a když, pak jen krátkodobě. Vrátí se. Je potřeba léčit jiné orgány, viz výše.

 • Malé mozkové příhody a mrtvičky nejsou chorobou mozku. Je to problém křehkých žil a mozek to jen „odnáší“

Infarkty myokardu nejsou chorobou srdce, ale žil. Jen-že chudák srdce.

 • Praskání žil a tvorba modřin není z přebytku cholesterolu.

Je to naopak z jeho nedostatku, a spravíte to mimo jiné právě konzumací vajec, pokud na ně máte chuť, nebo kůží z pečené drůbeže, i když to zní jako opak toho, co nám tvrdí bílá medicína.

 • Lupénka a jiné dermatozy nejsou nemocí kůže

To se pouze na kůži projevuje přiotrávení člověka a špatná funkce čistících orgánů.

Musí se léčit z vnitřku a mazání mastiček na kůži je jen doplněk, který má důležitost snad je jako pochybné kosmetikum. Však to taky pomáhá jak u vany vrátka.

složen, pak se zákonitě změní i kyselost či zásaditost (acidobazická reakce) na sliznicích a změní se í mikroflory.

Helicobacter se přemnoží, protože vznikne pro něj vhodné životní prostředí, které je současně ale nevhodné pro sliznici dvanácterníku.

Tudíž dojde k poškození sliznice téhož, a přemnožený Helicobacter je pouze doprovodným jevem, který ale ani zdaleka není prvotní příčinou.

Léčení vředových chorob pomocí vizmutu je již odzkoušeno veterinární medicínou asi čtyřicet let, a v některých zemích se vizmutem léčila prasátka.

Úspěšně, a je známo, že i někteří lékaři ještě v nedávné době tento prvek používali v humánní léčbě se slovy: „Je to sice obsolentní záležitost, ale funguje to.“

 • Tenisový loket není od námahy, ani pracovní, ani sportovní.Znamená to jen, že nejsou v pořádku střeva. Ale námaha to může ještě zhoršit, Krevní tlak  vysoký nebo nízký není způsoben jen srdcem a žilami.

Tlak je ovlivněn také játry (horní) a ledvinami (dolní).

Srdce a žíly změnou tlaku ale trpí, jak jinak.

 • Záněty mandlí nevyléčíte tím, že je vytrhnete.

Je třeba normalizovat funkci jater a slinivky břišní, tím se normalizuje kyselost či zásaditost sliznic a streptokok, či stafylokok nebude mít vhodné prostředí pro svou existenci a sám se z mandlí ztratí.

Současně je třeba povzbudit funkci ledvin.

Po antibiotikách sice méně odolný streptokok chcípne, ale ten odolnější přeci jen v nějakém počtu přežije, a pokud jste současně neléčili prostředí, pak se znovu vykultivuje do plného počtu.

Jenže už vzdoruje antibiotikům. Pokud mu pak ty mandle přece jen uštípnete, pak se prostě přestěhuje na kterékoliv místo v těle.

A máte další problém.

Ale nikdy není na závadu omezit, nebo ještě lépe zastavit přísun sacharidů, kterými se ten streptokok nebo zlatý stafylokok a podobní prevíti využijí.

 • Otoky kotníků nejsou od námahy nohou.

Jsou od ledvin, močových cest, srdce a žil.

Vliv srdce se více projevuje v létě, vliv ledvin převažuje v zimě, ale vždy je třeba léčit oba orgány, aby splaskly nohy.

 • Lámavé a štěpivé nehty nejsou jen z nedostatku minerálů.

Signalizují poruchu ledvin. Ledviny jsou zodpovědné i za stav vlasů.

Bohužel oprava štěpících se nehtů trvá dlouho, také půl roku.

Takže už se mi stalo, že nedočkavá pacientka mi přišla říct: „Přes čtyři měsíce jste do mě lil ty své hnusné čaje, a nic se nezlepšilo. Pak jsem se na vás vykašlala a ono se to za měsíc spravilo samo, nic neumíte!“

 • Bolesti v kyčlích se nezbavíte totální endoprotézou kyčelního kloubu.

Zbavíte se jí léčením jater, žlučníku a žlučovodů a rozpuštěním žlučového bláta, písku a kaménků.

Velmi důležitá záležitost je i stav močových cest a měchýře, zrovna ten se velmi podepisuje na stavu kyčlí, podobně jako žlučník.

Léčení žlučníku neznamená jej uříznout! Pokud již k této endo-protéze došlo, nezlobte se na chirurga. Ten je zachraňuje, co zpackal jeho kolega internista.

 • Ulcerozní, jinak vředová choroba, velmi často na dvanáctníku, není od nervů, jak se nám občas medicína snaží namluvit.

Je od špatné funkce jater, a jejich partnera žlučníku, a to zejména na jaře.

Zato podzimní vředy jsou od špatné funkce slinivky.

Je samozřejmě možná ještě varianta, že slinivka s játry jsou na tom už tak zle, že nerozeznají roční období a zlobí průběžně.

(Těch případů přibývá téměř kvadraticky).

Vředová choroba není způsobena ani bakterií Helicobacter pylori, jak se nám snaží namluvit někteří další lékaři.

Tato bakterie je běžnou součástí naší žaludeční mikroflory, kde se vyskytuje v malém množství.

Pokud dojde ke zhoršení funkcí jater nebo slinivky, nebo zvýšený přísun sacharidů přirozeně.

 • Vnitřní loket – oštěpařský – to je blíže k tělu, je ovlivňován tenkým střevem a dvanácterníkem, (což je stále tenké střevo, ale kdosi v Anglii kdesi na pitevně tuto část, která tvoří přechod mezi tenkým střevem kdysi změřil a naměřil rovných dvanáct palců; odtud to jméno)

loket vnější to je ten co se do něj vždycky praštíme, má na starosti také střevo, ale tlusté.

A aby to nebylo tak jednoduché, tedy vězte, že pokud vlastníte „tenisák“ na pravém lokti, pak se do hry zapojily více játra a žlučník, případně žlučovody u těch, co již žlučník nemají.

Levá strana je více ovlivněna slinivkou břišní, takže větší výskyt může být u cukrářů a poruch se stolicí, případně u hemeroidů.

Paradentóza není od věku, jak mi říkal ten můj lékař a ukazoval na rádoby žertovný obrázek s motivem „Proti věku není léku!“

Jistě jste si všimli, že paradentózou trpí i mladí lidé, a že to tedy jen tím věkem nebude.

 • Stejně tak i kazivost zubů a tvorba „hnisavých váčků“, chobotů v dásních, je způsobována kvalitou funkce vnitřních orgánů.

Tyto funkce se u starších lidí postupně omezují a zpomalují, proto ta pověra o věku.

Množství starších lidí však na paradentózu ani další zubní problémy netrpí, protože jejich vnitřní orgány dokážou fungovat a „vzdorovat věku“, a naopak, i mladší orgány mohou být nemocné či jinak špatně funkční a jsou to problémy u „mladších zubů“.

Takže řezáky se mohou kazit od ledvin a močového měchýře, za špičáky mohou játra se žlučníkem, předstoličky jsou ovlivněny slinivkou a žaludkem, stoličky ovládají plíce a tlusté střevo a zuby moudrosti mají ve správě srdce s tenkým střevem.

 • Další pověrou je to, že játra mohou být špatná jen od alkoholu.

Pokud někomu diagnostikuji špatná játra, často se dozvím „to bude omyl, já nepiji“ a dotyčný (-á) jen demonstruje, že neví, že játra jsou jen taková, jaká nám nedělili předkové, pokud jsme si je nějakými jedy nezničili sami, případně s laskavým přispěním medicíny. A přitom známe pijany s relativně zdravými játry zrovna jako abstinenty s játry nadranc.

 • Tříselná kýla není způsobena pouze fyzickou námahou, mnoho lidí se namáhá a průtrž má jen malá část z nich, ale většinou povolí v místě, kudy probíhá meridián jater nebo ledvin.

Když se podívám na pár lidí, které znám a mají tříselnou kýlu, vždy tam najdu větší či menší poruchu jater nebo ledvin, popřípadě slinivky či žaludku.

Je mi to až žinantní, že podle mne za moc věcí mohou tyto orgány, ale znám takové, co vinu za všechno dávají páteři a taky jim to prochází.

 • Bolesti v kolenou jsou buďto od klečení na hrachu, nebo od něčeho jiného: ledvin, močového měchýře, jater, žlučníku, slinivky nebo žaludku.

Vždy je možno bezpečně rozeznat, od kterého konkrétního orgánu to je, a ne, jak mi řekla má obvodní údržbářka, že od věku.

„Ale paní doktorko“ skoro jsem se vyděsil, „vždyť je mi teprve pětatřicet!“

„No a co, vždyť to mají i mladší“ zdůvodnila mi věkovou diagnózu.

Před takovým zdůvodněním jsem kapituloval a pak jsem se zmohl už jen na jedinou otázku:

„A jak to, že mě bolí pravé koleno a levé ne a obě jsou stejně stará?“

Chvíli na mne koukala jako na něco ošklivého a patrně hledala odpovídající vysvětlení, až ho našla: „Nebuďte drzý!“

Bolest přestala, když bylo koleno asi o dva roky starší. Bylo to od jater.

 • Artróza je obecné označení kloubních povrch, bolestí a deformací. Poruchy mohou být na kloubech malých i velkých kostí páteře.

Ale toto označení ani současná léčba neurčuje příčinu ani způsob odstranění.

Obecně vždy v tom lítají ledviny, ale podle jednotlivých kloubů se do hry zapojují další orgány.

Při bolestech kloubů palce u ruky se jedná o plíce, ukazováček je tlusté střevo, prostředníček, prsteníček a malíček jsou žíly, srdce a tenké střevo.

Zápěstní kloub na malíkové straně je tenké střevo, plíce, na palcové straně, blíže hřbetu ruky, tlusté střevo.

To, co označuje jako karpální tunely  jsou kardiovaskulární záležitosti.

 • Loket je, když vynecháme úrazy, záležitost střev, stejně jako ramena.

U nohou je od kyčelních kloubů odvozován vztah ke žlučníku a močovým cestám.

 • Kolena

patří většinou játrům, žaludku, slinivce a žlučníku, kromě již zmiňovaných ledvin a močového měchýře.

 • Kotník vnější jsou močové cesty a vnitřní zas ty ledviny.
 • Velký kloub pod palcem patří slinivce.
 • A prsty u nohou od palce k malíčku ovlivňují slinivka, játra, žaludek, žlučník, močový měchýř.

Tak tady máte popis souvislostí pohybového aparátu s vnitřními orgány, které dávají o sobě vědět touto cestou.

U někoho bohužel marně, protože dotyčný chce léčit pouze bolavou část těla a nikoli příčinu.

A když se k tomu má přidat ještě emoce, kteá souvisí a zhoršuje stav jednotlivých orgánů, to už je pro někoho spíš magie, než léčení a vyléčení celého člověka.

Pokud stačí opravit poruchu na těle , prosím, nejsem proti, ale dlouho tento stav nevydrží a je to bohužel ztráta času pro obě strany (terapeuta i klienta) a ztráta peněz pro bolavého človíčka.

Je třeba určit priority a uvědomit si, co je pro ně důležité.

Přeji Vám hodně úspěchů na cestě k vyléčení.

 

 • Stav přihlášení